Taneční

Taneční obor

Taneční obor začal na Základní umělecké škole (dříve Lidové škole umění) ve Strakonicích fungovat od roku 1977, ačkoli chyběl kvalifikovaný pedagog. V krátkých časových odstupech se zde vystřídalo několik vyučujících. Systematicky začal pracovat až s příchodem kvalifikované učitelky Evy Kostolanyiové v roce 1982, která byla bývalou baletkou Národního divadla v Bratislavě. Ta se stává první výraznou osobností tanečního oboru, která pozvedla jeho úroveň. Základy výuky stavěla na klasickém baletu a její práce s žáky a choreografie vystoupení vzbuzovaly právem obdiv.

Štafetu v lednu roku 2006 přebírá bývalá žákyně Naděžda Hrušková, sólistka baletu Jihočeského divadla a Alice Janotová, absolventka tanečního studia na HAMU, která vede taneční obor i v současnosti.

Taneční obor seznamuje děti hravou formou se základy klasického, moderního a lidového tance.
Při pravidelném pohybovém rozvíjení si zdokonalí držení těla, fyzickou zdatnost a ohebnost, pohybovou techniku a současně si pěstují vnitřní citlivost, vnímavost, představivost a hudební a prostorové cítění.