Výtvarný

Výtvarný obor

Otevření výtvarného oboru Základní umělecké školy ve Strakonicích spadá do roku 1961, kdy prvních 37 žáků vedl akademický malíř Jiří Rejžek. Velkým a dlouhotrvajícím problémem byl nevhodný prostor. Zpočátku obor sídlil v Bílé růži a bývalé Markově továrně či v kulturním domě. Teprve od roku 1973 konečně zakotvil na delší dobu v budově bývalé hospodářské školy v ulici Svatopluka Čecha. Od roku 2003 se stejně jako ostatní obory školy nastálo usadil v budově ZUŠ v ulici Kochana z Prachové 263.

Výtvarný obor má již tradičně dominantní postavení v soutěžích celostátních i mezinárodních. Jako vítězové soutěží byli mnohokrát pozvání do zahraničí, zúčastňují se zahraničních projektů. Jejich práce, zdobí areál strakonické nemocnice, prostory radnice, krajského úřadu a dalších institucí. Za dobu své existence tvořili žáci se svými učiteli například v Holandsku, Francii, Rakousku, na Krétě, v Německu.

Děti se seznámí s kresbou, malbou, grafikou, keramikou, budou pracovat s různými materiály.

Při výuce budou vedeni k tvořivosti, rozvíjení fantasie a citlivému vnímání světa. Na poznávacích zájezdech rozšíří svůj rozhled a budou vedeni k pozitivnímu vztahu k výtvarnému umění.

Získají rozvoj přirozených předpokladů a schopností pod dohledem zkušených a kvalifikovaných pedagogů, smysluplné naplnění volného času, celkové obohacení osobnosti, prezentace na veřejnosti, účast v soutěžích nebo na kulturních akcích, zájezdy za poznáním a samozřejmě i noví kamarádi.

Výtvarný obor je na škole vybaven 2 tiskařskými lisy na grafiku, PC s grafickým programem, modelovnou s keramickou pecí, hrnčířským kruhem, má vlastní knihovnu, video, digitální fotoaparát, videokameru.